تجهیزات گرمایشی

تجهیزات گرمایشی صنعتی

تجهیزات گرمایشی صنعتی

تجهیزات گرمایشی صنعتی

تجهیزات گرمایشی صنعتی از دهه های پیشین رو به افزیش بوده است و امروزه به عنوان سیستمی پر استفاده در تمامی صنایع برای صرفه جویی ، تهویه هوای سالم،  سیستم گرمایش و سرمایش صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد؛ این سیستم دارای فن گرمایشی و سرمایشی می باشند.تجهیزات گرمایشی صنعتی ، طیف زیادی از دستگاه های صنعتی را شامل می شود که قابلیت ایجاد حرارت در هوا و آب را دارا می باشند. برخی از تجهیزات  گرمایشی صنعتی قادرند آب را به بخار تبدیل  نموده وبرخی دیگر امکان به جوش آوردن سیالات را دارند.

گونه ای دیگر از سیستم ها می توانند، آب های گرم سیستم های موتور خانه ای را تامین کنند و برخی از سیستم ها نیز در راستای تولید هوای گرم فعالیت می کنند.امروز بطور کلی نمی توان واحد های صنعتی سنگین را بدون سیستم های حرارت دهی  تصور نمود. مسئله ای که نشان از اهمیت همه ی تجهیزات گرمایشی صنعتی ، از موتورخانه های مجتمع های مسکونی گرفته تا فرآیندهای تولید کارخانجات سنگین، دارد و هر یک از سیستم ها وظایف خاصی را به دوش میکشند. بنابراین امکان طراحی و ساخت دستگاه های حرارت دهنده در انواع مکانیزم ها، ظرفیت ها و ابعاد مختلف وجود دارد، که در ادامه به مهم ترین انها اشاره خواهم کرد.

مزایای مشترک تجهیزات گرمایشی صنعتی

انواع تجهیزات گرمایشی صنعتی دارایی ویژگی های مشترکی می باشند که عمدتا برای یکا یک آنها صدق  میکند:

 1. بهینه سازی مصرف انرژی:

این سیستم ها همواره باید با قدرت زیادی به گرمسازی هوا و آب بپردازند و از آنها انتظار میرود که گرمای زیادی تولید نموده و در فشارهای عملیاتی مختلف کار کنند؛ بنابراین نیاز به توان بالایی دارند و ممکن است با توجه به تمامی این انتظارات ، میزان مصرف و انرژی آنها افزایش یابد ، این در حالیست که طراحان صنعتی، به مبحث بهینه سازی مصرف انرژی در تجهیزات گرمایشی صنعتی توجه ویژه ای دارند .

 1. قابلیت کار در فشار های مختلف :

به کارگیری این گونه تجهیزات درهر یک کاربردهای متفاوتی دارند ؛ مانند {مسکونی، رستورانی، ساختمانهای اداری/تجاری، واحد های سبک صنعتی ، واحد های نیمه سنگین تولیدی و کارخانجات سنگین صنعتی } ، با چالش های متفاوتی همراه خواهد بود. به لحاظ فشار کاری متفاومت.

بنابراین این دستگاهها برای کار در فشار های عملیاتی مختلفی طراحی و ساخته می شوند.

 1. عدم اشغال فضای اضافی:

با توجه به امکان تولید سیستم های گرمایشی صنعتی در ظرفیت های مختلف، دیگر دغدغه ی اشغال فضای اضافی وجود نخواهد داشت. چرا که می توانید متناسب با نیازو متراژ فضاییتان ، به انتخاب دستگاهی مناسب اقدام نمایید.

 1. دوام بالا

6.قابلیت اتصال به منابع انرژی تجدید پذیر:

کاهش هزینه ها، راحت تر شدن فرایند و اسیب کمتر به محیط زیست.

 1. ایمنی قابل توجه:

کلاس ایمنی و کابل ها و قطعات الکتریکی کولرهای گازی ایستاده بسیار بالاست.همچنین مبدل های حرارتی دارای بالاترین استانداردهای ایمنی بوده و  دیگ های بخار نیز هیچگونه ماده سمی از خود بروز نمی دهند. واضح است که ایمنی دقیق ، یکی از نکات اشتراک تمامی تجهیزات گرمایشی صنعتی بشمار می آید.

تجهیزات گرمایشی صنعتی

تجهیزات گرمایشی صنعتی

انواع سیستم های گرمایشی صنعتی

 1. پکیج گرمایشی
 2. رادیاتور
 3. هیتر گرمایشی
 4. موتورخانه مرکزی

کوره هوای گرم صنعتی

کوره هوای گرم صنعتی که هیتر کابینتی نام برده می شوند گرمای به وجود آمده را به همراه اتاقک احتراق و فن کنده به محیط بیرون هدایت می کند.

هیتر های کابینتی برای سالن های صنعتی دارای مزیت های زیادی می باشند که به صورت گازوئیلی ، گازی، و یا حتی دوگانه سوز در پایه های کابینتی مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع کوره ها دارای مصرف انرژی سوخت پایین ، راندمان بالا، تعمیرات راحت در مقابل آلایندگی بسیار پایین ، دارای دمای یکسان تا50  درجه سانتی گراد به همراه هوازدگی بالا در محفظه استیل و نسوز طراحی شده از یافته های علمی برای بهبود عملکرد در زمینه های صنعتی ، کشاورزی و اقتصادی جزء تکنولوژی فناوری بروز دنیا می باشد.

هر مدل دستگاه 400 تا 500متر را گرم می کند که در 3 مدل هستند:

1.کوره هوای گرم 150000

2.کوره هوای گرم250000

3.کوره هوای گرم350000

هیترهای کابینتی دارای ترموسات ، سوپاپ ، فیوز کم آمپرهستند که از خطرآتش سوزی و برق گرفتگی و آسیب پذیری بودن دستگاه جلوگیری می کند.

سیستم گرمایی تابشی صنعتی

در سیستم گرمایش صنعتی کار مشعل تولید حرارت و گرما است که باعث بالا رفتن دمای لوله می شود؛ گرما از طریق این لوله ها به استیل انعکاس پیدا می کند، این گرما از طریق رفلکتور به پایین و به سمت جسم انتقال پیدا می کند و باعث انتقال گرما به محیط می شود. این گرما به صورت تشعشعی عمل می کند و به عنوان شاخصه مهم در سیستم گرمایشی صنعتی به حساب می آید.

مزایای گرمایش تابشی صنعتی

1.دارای بازدهدی بالا.

 1. در مدلها و اندازه های مختلف متناسب با سلیقه ی مشتری.

3.هماهنگ با گاز و هوا از یک تامین کننده .

 1. ایجاد دمای مورد نظر در کمترین زمان.

5.عدم اشغال فضای مفید کاری.

 1. امکان حرارت وگرم کردن سطح به صورت موضعی.
 2. ایجاد تمرکز گرما بر روی کف سالن.

8.امکان انتقال آسان دستگاه.

 1. دارای پروانه بهره برداری از سازمان صنعت،مهدن و تجارت.
 2. دارای استاندارد

مهم ترین مزیت گرمایش تابشی صنعتی نسبت به سایر دستگاه ها وجود رفلکتور بالایی با دستگاه پیشرفته و به روز دنیا که دارای 14 خم می باشد و با توجه به تعداد خم  زیاد ، شکست گرمای بییشتر، منجر به تابش و انتقال گرمای بهتری نسبت به سیستم های مشابه می شود.

رایج ترین سیستم های سرمایش و گرمایش صنعتی

رایج ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی صنعتی و محیط های بزرگ همچون سوله ها ،کارگاه ها و یا سالن های تولیدی براساس صرفه حویی در مصرف انرژی و بازده بالا وکنترل آلودگی ها و آلاینده ها تولید می شوند. تهویه صنعتی یکی از موارد مهم و بسیار با اهمیت است و زمانی که طراحی و ساخت سوله های صنعتی انجام می شود باید مد نظر قرار گیرد؛ زیرا مکان مورد بررسی از نظر وزن وابعاد برای دستگاه های تهویه باید تعبیه شود و همچنین کانال کشی ها با توجه به نقشه ی سوله یا سالن تولیدی { فضایی با تعداد زیاد نیرو های انسانی مثل کارگاه های خیاطی } یا صنعتی یا انباراست باید انجام شود.

 

برند های ارزان هیتر گازی در بازار

باتوجه به افزایش تعداد برند ها انتخاب بهترین و ارزان ترین هیتر گازی کمی دشوار  به نظر خواهد رسید. اولویت هایی که مشتریان درزمان تهیه محصول علاوه بر کیفیت بالا قرار می دهند ؛ قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه کالا می باشد . شرکت ها و کمپانی های معتبر  در این زمینه در حال فعالیت بوده و همواره سعی میکنند تا با استفاده از قطعات و متریال مرغوب محصولاتی را با بالاترین سطح کیفیت روانه بازار کنند.

از جمله ارزان ترین هیتر گازی در بازار هیتر گازی آذر تهویه است ؛ این برند از جمله برند های پیشگامان وموفق در زمینه تولید سیستم های حرارتی است که توسط  تولید هیتر هایی با سطح و کیفیت دوام بالا و همچنین راندمان حرارتی 100 درصدی توانسته قیمت قایل توجهی از بازار را از آن خود کند.

در نتیجه سیستم گرمایش صنعتی باعث تولید حرارت و گرما است که باعث بالا رفتن دمای لوله می شود، گرما از طریق این لوله ها به استیل انعکاس پیدا می کند، این گرما از طریق رفلکتور به پایین و سمت جسم انتقال پیدا می کند و باعث انتقال گرما به محیط می شوند. برای خرید و اطلاع بیشتر از تجهیزات صنعتی گرمایشی می توانید با ما در ارتباط باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید