تجهیزات نصب هیت تریسینگ

5 کاربرد کابل های حرارتی (کابل های هیت تریسینگ) در صنعت

کاربرد کابل های حرارتی

هیت تریس، کابل حرارتی ( هیت  تریسینگ )  در بسیاری از صنایع فرآیندی برای حفظ مایعات فرایند در دمای مطلوب استفاده می شوند.

بیایید نگاهی به پنج کاربرد رایج کابل های حرارتی بندازیم که می تواند به کاربران کمک کند تا مناسب ترین تکنولوژی را برای سیستم خود انتخاب کنند.

می توان گفت اینها نیازهایی متداول در بخش صنعت هستند.

5 کاربرد رایج کابل  حرارتی، هیت تریس  

حفاظت از یخ زدگی

هدف اصلی از سیستم  هیت تریس حفاظت مایعات جلوگیری ار انجماد مایعاتی مانند:  آب فاضلاب، خطوط تخلیه آب، خطوط آتش سوزی (سیستم های پاشش) (sprinkler systems)در لوله ها است. لزوما نیازی نیست که کارخانه یا پروسس در مناطق افراطی و سرد از مناطق دور افتاده جهان قرار گیرد تا دماهای یخ زده را تجربه کنید.

لذا اگر که لوله ها و مخازن به درستی عایق نشود و یا هیت تریس نشود درجه حرارت به راحتی می تواند در عرض یک و نیم ساعت به کمتر از 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) برسد.

هیت تریس |

نگهداری دمای فرایند بدون قرار گرفتن بخار 

با استفاده از فرایندهای نگهداری دما، نیاز به کنترل ویسکوزیته مایعات خاص مانند روغن های سوختی، اسیدها و کودها در دماهای بالاتر. این درجهمی باشد. حرارت مورد نیاز معمولا از 70 درجه فارنهایت تا 230 درجه فارنهایت (20 درجه سانتیگراد تا 110 درجه سانتیگراد) محسوب می شود، که در آن از تکنولوژی خودتنظیمی کابل ها  self regulating heating cable   نیز استفاده می شود. با این حال، به دلیل اینکه درجه حرارت بالاتر است، تلفات گرمائی شایع تر و بیشتر است، به این معنی که ممکن است منطقی تر باشد که کابلی را انتخاب کنیم که دمای بالاتر و به طبع حرارت بالاتری را تولید کند. این امر به کاربران اجازه می دهد تا زمانیکه حرارت بیشتری تولید می شوند، از  متراژ کابل های کمتری استفاده کنند.

هیت تریس | سیستم هیت تریس

[su_note note_color=”#e77f18″]این مطلب را نیز بخوانید: سیستم های هیت تریسینگ(Heat Tracing)[/su_note]

نگهداری دمای فرآیند با استفاده از بخار 

در بسیاری از صنایع و کاربرد ها از بخار برای تمیز کردن مواد داخل لوله ها استفاده می شود.  و در برخی دیگر خود پروسس دمای بالایی نسبت به مینیم دمای کاری و نگهداری  خواهد داشت.  در چنین فرایند هایی نه تنها کابل ها باید تحمل دمای نگهداری سیستم بلکه تحمل دمای بالاتربرای سطح تماس کابل با لوله ها که دمای اسکپوژر نامیده می شود (exposure temperature  )  را نیز باید داشته باشد.

هیت تریس | برای لوله

کابل حرارتی دما بالا

بعضی از کاربردها مانند آسفالت یا قیر دارای شرایط نگهداری بسیار بالا هستند. فن آوری معدنی عایق (MI) برای چنین کاربردی مناسب است زیرا کابل می تواند با حفظ درجه حرارت تا 1022 درجه فارنهایت (550 درجه سانتیگراد) و دمای تماس با دمای 1200 درجه فارنهایت (650 درجه سانتیگراد) یا بالاتر مقاومت کند. ساخت و ساز MI شامل هدایت های تعبیه شده در عایق  اکسید منیزیم بسیار دی الکتریک احاطه شده توسط یک غلاف فلزی بدون درز. این به کابل اجازه می دهد که ناهموار باشد و بتواند محیط های خشن و هوای سرد را تحمل کند.

قیمت گرمایش از کف را از کارشناسان ما بخواهید.

هیت تریس در صنعت

هیت  تریسینگ برای مسیر ها و خطوط طولانی Long line heat tracing application

زمانی  مورد استفاده قرار می گیرند که طول مدار از 1000 فوت (300 متر) تا چند مایل از یک نقطه تغذیه واحد استفاده شود. آنها برای گرم کردن خطوط لوله طولانی برای محافظت در برابر انفجار یا کنترل ویسکوزیته و حفظ دمای مایعات خاص مورد نیاز هستند. سیستم های هیت تریسینگ طولانی معمولا شامل کابل های  پلیمری (PI) یا  کابل های با عایق های معدنی (MI) می باشند. بسیاری دیگر از متغیرها می توانند سفارشی شوند تا راه حل ارزان تر و قابل اطمینان برای یک برنامه خاص را برای هیت تریسینگ خطوط طولانی ارائه دهند. سیستم های کابل گرمایی سطح  skin effect heat tracing system  برای خطوط لوله بسیار طولانی (تا 25 کیلومتر برای یک  منبع برق) مناسب هستند.شناخت نیاز ها و کاربرد این کابل های هیت تریسینگ و یا حرارتی به شما کمک می کند تا مناسبترین تکنولوژی کابل گرمایی را  برای سیستم خود  انتخاب کنید.

هیت تریس برای یخ زدگی

دیدگاهتان را بنویسید