دسته بندی نشده

نوار حرارتی ضد یخ زدگی

نوار حرارتی ضد یخ زدگی

نوار حرارتی ضد یخ زدگی، نوارهایی از جنس پلیمر است که با اعمال حرارت از مواردی مانند یخ زدگی جلوگیری میکند. البته کاربرد این نوار حرارتی بسیار گسترده است اما مهمترین آن، همین می‌باشد که ذکر کردیم.

برای اطلاع از قیمت این نوع نوار ها و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید: 77224221-021

 

انواع کاربرد نوارهای حرارتی

  1. ایجاد عایقی مناسب میان اتصالات برای کم کردن فاصله حریم فاز به فاز و فاز به زمین
  2. تعمیر عایق سیم ها و کابل های عبور جریان برق
  3.  اعمال کد بر اساس نوع رنگ بر روی دسته ی سیم یا شینه
  4. به کارگیری تحت عنوان لیبل اطراف سیم و کابل یا لوله ها
  5.  حفاظت از لوله ها در برابر فرسایش، رطوبت، زنگ و خوردگی

 

فرآیند نصب نوارهای حرارتی ضد یخ زدگی

برای استفاده از نوارهای حرارتی لازم است که جسم مورد نظر مانند لوله را با آن پوشش داد یا پیچاند و در نهایت با کمک یک منبع حرارتی استاندارد آن را گرم کرد. با این حرارتی که به نوار داده میشود، منقبض میگردد و به دور جسم محکم شده و به اصطلاح فیکس میگردد. با حرارتی که از نوار ساتن میگردد میتوان از لوله ها و مجرا در برابر یخ زدگی محافظت کرد.

روند تولید نوار حرارتی  ضد یخ زدگی

لازم است در اولین قدم بر حسب خاصیتی که از نوار انتظار داریم ماده ی اولیه ی آن را انتخاب کنیم. پس از آن که افزودنی های مورد نیاز نیز اضافه گشت، با روش اکستروژن، نوار حرارتی ضد یخ زدگی تولید میگردد.  سپس با روش تشعشع اتمی، پیوند متقابل ایجاد شده و این تشعشع با تغییر ساختار نوار، آن را در برابر ذوب شدن مقاوم میکند. تا جایی که حتی با دادن حرارت فراوان نیز فقط خاصیت پلاستیکی بیشتری پیدا میکند. برای اطلاع از قیمت کابل های حرارتی روی لینک کلیک کنید.

کاربرد نوار حرارتی ضد یخ زدگی

در فصل های سرد سال که دمای هوا میتواند تا مرز یخ زدگی پایین بیاید، باید برای موارد قابل یخ زدن مانند لوله ها چاره اندیشی کرد. قطعا شما بیشتر این موضوع را با یخ بستن شیرهای آب موجود در فضای باز مثل حیاط درک کرده اید. نوارهای حرارتی تجهیزات کاربردی است که با پیچاندن به دور لوله ها از یخ بستن مایعات در آن جلوگیری میشود. این نوارهای حرارتی به میزان بسیار اندکی برق مصرف میکنند و گرمای حاصله از آن بین هشتاد تا نود درجه سانتی گراد است. مهمترین کاربرد آن برای پیشگیری از یخ زدگی لوله های اب و فاضلاب، لوله های عبور مواد مایع قابل یخ زدن، تانکرهای حمل آب، ناودانی عبور آب باران، عایق کاری لوله های بخار، نگهداری مایعات در دمای خاص حتی بدون در نظر گرفتن یخ زدگی و غیره می‌باشد.

پیشنهاد کاربران: کابل حرارتی خود تنظیم

قیمت نوار حرارتی ضد یخ زدگی

بها و قیمتی که میتوان برای دریافت نوار حرارتی ضد یخ زدگی پرداخت به عوامل مختلفی از جمله متراژ آن که میتواند بین پنج تا ده متر باشد، میزان برق مصرفی که ممکن است دویست یا سیصد وات باشد و دارا یا عدم داشتن گارانتی محصول بستگی دارد. سلامت و کیفیت محصول تولیدی نیز در درجه ی اول قیمت گذاری قرار خواهد داشت. علاوه بر این مجموعه ای که از آن اقدام به خرید می‌نمایید نیز می‌تواند از جمله عوامل تاثیر گذار باشد.

آیا انواع کابل هیت تریسینگ را میشناسید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید