تجهیزات هیت تریسینگ, دسته بندی نشده, کابل فلور پلیمر, کابل های حرارتی دمای بالا, کابل های خود تنظیم کننده, کابل هیت تریسینگ, کابلهای تران ثابت, کابلهای حرارتی, مقالات

کابل گرمایی

کابل گرمایی:

کابل گرمایی همانطور که از اسم آن مشخص است یعنی کابلی به شکل مفتول که تولید گرما می کند.

این نوع المنت گرمایی با  تغذیه الکتریک ایجاد انرژی گرمایشی می کند و باعث گرم شدن سطوح و پروسه ها و حتی محیط می شود.

unnamed (3)

کابل گرمایی:

کابل گرمایی همانطور که از اسم آن مشخص است یعنی کابلی به شکل مفتول که تولید گرما می کند.

این نوع المنت گرمایی با  تغذیه الکتریک ایجاد انرژی گرمایشی می کند و باعث گرم شدن سطوح و پروسه ها و حتی محیط می شود.

 

تفاوت کابل حرارتی و کابل هیت تریس در چیست  ؟

در برخی مقالاتصحبت از تفاوت بین کابل های حرارتی با کابل هیت تریسینگ  است . اما اگر کمی بیشتر به تفاوت های این دو دقت کنیم می توانیم متوجه برخی شباهت ها بشویم.

البته این نوع کابل ها در ساختار متفاوت هستند اما کارکرد و نتیجه تقریبا یکسان است.  شایان ذکر است که انتخاب کابل مناسب متناسب با محیط نیاز به تجربه و تخصص در این زمینه دارد.

کابل هیت تریس (heat trace cable )  زیاد منطف و فلاکسیبل نیست ، اما به اندازه کافی انعطاف پذیر است که بتوانید آن را به دور لوله های خود بپیچد ، و خراب نشده و آسیب نمیبیند

اما کابل حرارتی بسیار بسیار انعطاف پذیرتر  است ، بنابراین برای خطوط نازک و لوله هایی با شکل عجیب بهتر است.
وتر گرمایشی نیز وجود دارد و به اندازه نوار حرارتی انعطاف پذیر است.

کابل های هیت تریس امکان این را دارند که در هر طولی که شما نیاز دارید بریده و استفاده کنید، اما کابل ردیابی گرما  ( تیپ حرارتی )و  نوار حرارتی براساس سبک و مورد مصرف  آن در طول های ثابت ، جایی بین ۱۰ تا ۳۰۰ متر وجود دارد و باید بدانید که نمی توان اگر طول مناسب ندارید ، برش داده و استفاده شود.

بر خلاف دو نوع دیگر ، کابل خودکار تنظیم کننده ردیابی گرما ساخته شده است تا از دمای خاصی بالاتر نرود. این یک مزیت است ، زیرا به این معنی است که بیش از حد گرم نخواهد شد و آن را برای محافظت در برابر یخ زدن در لوله ها عالی می کند.
بر خلاف کابل هیت تریس برای نوار حرارتی و کابل ردیابی حرارت ( کابل گرمایی )  وات ثابت ، برای تنظیم آنها به کنترل کننده هایی نیاز دارید ، زیرا بیش از حد گرم می شوند و باعث آسیب خود کابل و یا پروسه به دلیل بالا رفتن دما می شوند.

دیگر تفاوت کابل گرمایی و هیت تریسینگ  چیست  ؟

تفاوت دیگر در مورد نحوه بسته شدن آنها به لوله ها است. از هر دو نوع ، نوعی که باید بیشتر مراقب آن باشید نوار حرارتی  است.

باید کاملاً محکم و دور هر لوله محکم بسته شود. دلیل آن این است که اگر حتی یک قسمت کوچک از نوار وجود داشته باشد که هر دو طرف آن در معرض هوا باشد ،
آن بخش خاص گرما را به آن نقطه منتقل نمی کند و نوار بیش از حد گرم می شود و خراب می شود.

کابل در هنگام بستن به لوله خیلی بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید