دسته بندی نشده

نوار حرارتی سیلیکونی

نوار حرارتی سیلیکونی

نوار حرارتی سیلیکونی چیست؟

اگر بخواهیم از نواری استفاده کنیم که در برابر حرارت ایجاد شده توسط جریان الکتریکی مقاومت نماید، باید قابلیت های متفاوتی نیز داشته باشد. از جمله عدم تغییر در ظاهر، قابلیت انتقال دما به اشیائی که به دور آن پیچیده میشود، کیفیت جنس که از پاره شدن جلوگیری کند و بسیاری موارد دیگر. از جمله موارد، در این بخش میتوان به نوار حرارتی سیلیکونی اشاره کرد که در واقع نمونه ی دیگری از کابل حرارتی اما از جنس سیلیکون است.

برای اطلاع از قیمت این نوع نوار ها و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید: 77224221-021


این نوار حرارتی در بسیاری از صنایع و حتی مصارف خانگی مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان نمونه هنگامی که در فصل زمستان نگران یخ زدن لوله های منزل می‌باشید، میتوانید با بهره گیری از این محصول خیال خود را آسوده گردانید. از دیگر موارد در مصرف، میتوان به سردخانه ها و حساسیت یخ زدن لوله ها اشاره کرد. و هزاران نمونه ی دیگر که از با اهمیت بودن نوار حرارتی سیلیکونی گواهی می‌دهند.( نوار حرارتی ضد یخ زدگی را از ما تهیه کنید.)

کارکرد نوار حرارتی سیلیکونی

این محصول متشکل از نواری است که از جنس سیلیکون بسیار مقاوم ساخته شده و برای به کار گیری به دور اشیا علی الخصوص لوله ها پیچانده میشود. برای گرم کردن این نوار از یک المنت یا هیتر کوچک برقی استفاده میگردد. همان طور که گفتیم نوار حرارتی سیلیکونی با جریان الکتریسیته اما با ولتاژ پایین فعالیت میکند ولی در ازای آن حرارت مورد نیاز را نیز ایجاد مینماید. قطعا چنین ابزار کاربردی در بسیاری از صنایع و سازمانها نیاز است که مورد استفاده قرار گیرد. (انواع کابل هیت تریسینگ در شرکت ادیب تجهیز )

اگر بخواهیم سایر ویژگی‌های این نوار را بررسی کنیم میتوان به مقاومت بسیار بالای آن در مواجهه با اسیدها اشاره کرد. البته به خاطر داشته باشید که اسیدهای بسیار قوی و با ساختارهای اروماتیک قطعا این محصول را دستخوش آسیب خواهند کرد. پس استفاده از نوار حرارتی سیلیکونی، در مواقعی که با اسید بسیار قوی در تماس باشد توصیه نمی‌گردد.

  • حالت ارتجاعی بالا
  • مقاومت در برابر کشش زیاد
  • نسوز بودن
  • از همه مهمتر بهداشتی بودن نوار حرارتی سیلیکونی

آن را به انتخاب مهمی تبدیل کرده است. علاوه بر این، نوار سیلیکونی در برابر ولتاژ بالای جریان الکتریسیته نیز مقاوم می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید