سوکت نری و مادگی ترموکوپل یا همان کانکتور ترموکوپل  به انگلیسی ( thermocouple plug and socket ) موسوم است.
برای اتصال ترموکوپل ها و یا سیمهای رابط ترموکوپل به سیستم کنترل و یا نشاندهنده های دما استفاده می شود.

سوکت نری و مادگی

کانکتور ترموکوپل

کانکتور ترموکوپل  و یا سوکت ترموکوپل قطعاتی هستند برای اتصال ترموکوپل و یا سنسور های مقاومتی به سیم رابط و یا  باکس های ارتباطی و یا برد های کنترل

سوکت های ترموکوپل مطابق با استاندارد  IEC  ویا استاندارد بین المللی برای کلیه ترموکوپل ها مطابق با نوع  ترموکوپل  ساخته می شوند.

مدل های مختلف:

کانکتور ها و یا سوکت های ترموکوپل در مدل ها و اندازه های مختلفی که تمامی آنها استاندارد های بین المللی هستند ساخته می شوند. در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم:

استاندارد یا بزرگ

  • مینیاتوری یا کوچک
  • پنلی بزرگ
  • پنلی کوچک
  • رو بردی

هر کدام از مدل های بالا می توانند برای انواع مختلف ترموکوپل ها  متناسب با شرایط محیطی و موارد مصرف به کار بروند.

برندهای مختلفی این نوع سوکت ها را درست می کنند:  برندهای چینی و تایوانی با کیفیت کمی پایینتر، شرکت امگا و شرکت تیسی انگلستان و دیگر شرکتهای معتبر میتوان  به عنوان سورس های فروش سوکت نری و مادگی ترموکوپل نام برد

شرکت ادیب تجهیز یکی از عاملین فروش در زمینه تجهیزات و قطعات سنسور های دما با برند های مختلف است.

و یا ترموکوپل مینرال،  ترموکوپل معمولی   و سنسور های دما می باشد.

جنس بدنه کانکتور ترموکوپل چیست؟

سوکت و پلاگ ترموکوپل ها با متریال و مواد گوناگونی درست میشود.  برای دما های پایین تا دماهای محیطی بالا میتوان از این نوع کانکتورها استفاده کرد.

اما برای دما های محیطی بالا خوب باید نوع و جنس این نوع سوکت ها طوری باشئ که تحمل دمایی بالا را داشته باشد.

موردی که در خیلی از جاها کارفرمایان و مصرف کنندگان به آن توجه لازم را نمی کنند.

1- سوکت نری و مادگی اقتصادی با جنس اصلی ترموکوپل  و  بدنه ترموپلاستیک که بدنه آن  تحمل  دمای کاری  200  درحه سانتی گراد  را دارا می باشد.

2-سوکت ترموکوپل ( thermocouple )   و آرتی دی ( rtd socket and plug  )  با جنس اصلی ترموکوپل و بدنه ترمواست که بدنه آن تحمل دمایی  تا دمای کاری 350  درجه سانتی گراد را دارا می باشد.

3- سوکت  نری و مادگی ترموکوپل ( thermocouple )   و آرتی دی ( rtd socket and plug  )  با جنس اصلی ترموکوپل و بدنه ترمواست دما بالا  که بدنه آن تحمل دمایی  تا دمای کاری 425  درجه سانتی گراد را دارا می باشد.

4-سوکت نری و مادگی | کانکتور ترموکوپل( thermocouple )   و آرتی دی ( rtd socket and plug  )  با جنس اصلی ترموکوپل و بدنه سرامیک که بدنه آن تحمل دمایی  تا دمای کاری 650  درجه سانتی گراد را دارا می باشد.

 

 

Rate this page