تجهیزات نصب هیت تریسینگ

گرمایش از کف برقی چیست ؟

گرمایش از کف حراتی

سیستم گرمایش از کف برقی (کابل حرارتی ) یکی از انواع سیستم‌های گرمایشی است که علاوه بر گرم کردن محیط خانه، کف اتاق‌ها را نیز گرم می‌کند و راه رفتن بر روی کف را دلپذیر می‌کند. بسیاری از مردم در فصل‌های سرد سال مجبور به استفاده از جوراب در خانه هستند چرا که کف اتاق‌ها سرد است. قطعا سیستم گرمایش از کف یکی از بهترین گزینه‌ها برای این دسته از افراد است.

در سال‌های اخیر استفاده از سیستم‌ گرمایش از کف در حال افزایش است به ویژه در مناطقی که امکان دستیابی به گاز یا سایر مواد سوختی وجود ندارد. البته برای واحدهای مسکونی که در طبقه اول قرار دارند و کف آن‌ها سرد است نیز بسیار مناسب است. از مزایای این سیستم‌ها این است که هوای اتاق بطور یکنواخت گرم می‌شود.

 

 گرمایش از کف برقی

گرمایش از کف برقی

 

با توجه به این که سیستم‌ گرمایش از کف توسط کابل های حرارتی  از طریق انتقال گرما از یک ماده، باعث گرم شدن محیط می‌شوند، باید دقت داشت که کفپوش به کار رفته بر روی آن در برابر انقباض و انبساط حرارتی مقاومت خوبی داشته باشد.

 

مزایای سیستم گرمایش از کف برقی

از مهمترین مزایای سیستم گرمایش از کف، این است که علاوه بر محیط خانه، کف اتاق‌ها را نیز گرم نگه می‌دارد. از طرفی بر خلاف رادیاتورها، فضایی را اشغال نکرده و بر ظاهر اتاق تاثیر منفی نمی‌گذارد. این سیستم‌های گرمایشی را معمولا می‌توان در زیر انواع کف‌ها شامل سنگ، سرامیک یا کفپوش‌های چوبی مانند لمینت، نصب نمود.

 

[su_box title=”این مطلب را نیز بخوانید” style=”glass” box_color=”#e77f18″ title_color=”#ffffff” radius=”20″ class=”center”]هزینه گرمایش از کف حراتی [/su_box]

 

منبع : ساختمون دات کام

دیدگاهتان را بنویسید