تجهیزات گرمایشی

گرمایش از کف برقی در مشهد

گرمایش از کف برقی در مشهد

فراهم کردن گرمایش فضای مورد نظر از گذشته تا به امروز همواره مورد توجه بشر بوده است. ابزار و تجهیزات گوناگونی در این راه مورد استفاده قرار می‌گرفته که ابعاد و کارایی متفاوتی نیز دارا بوده اند. سیستم گرمایش از کف برقی در مشهد از رایج ترین موارد برای تامین گرمایش فضاهای کوچک از جمله آپارتمان و منازل، محیط های بزرگ مانند تالارها و غیره میباشد.

برای اطلاع از قیمت گرمایش از کف برقی و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید: 77224221-021

 

امروزه این نوع سیستم گرمایشی با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی میگردد، به نحوی که در قسمت پایین کف ساختمان، از لوله کشی ها و سیم کشی هایی بهره گیری گردیده که قابل مشاهده نمیباشد، و در عین حال محیط را به شکل کاملا یکسان و یکنواخت گرم مینماید. با این توصیفات مناسب ترین انتخاب جهت استفاده مخصوصا در طبقه های اول ساختمان که دارای کف سردی هستند محسوب میگردد. بیشتر ساختمان هایی که جدیدا بنا میگردند از این تکنولوژی برای نشان دادن مدرن بودن خود استفاده مینمایند.

ساختار سیستم گرمایش از کف برقی در مشهد

سیستم گرمایش از کف برقی در مشهد از انرژی الکتریکی یا همان برق، منبع حرارتی خود را تامین کرده و به کابل های برقی و صفحات خاصی تجهیز شده است.  به منظور پیشگیری از هدر رفتن حرارت در زیر کابل ها، صفحه ای نازک طراحی گردیده که علاوه بر این علت، سطح زیر تجهیزات را نیز هموار میکند. با توجه به ترموستات موجود میتوان حرارت را با توجه به نیاز کنترل کرد و همواره محیط را متعادل نگه داشت. (گرمایش از کف برقی چیست)

از نظر سطوح مورد استفاده میتوان گفت که قابلیت نصب در تمام موارد از جمله سطوح سنگی، کاشی، سرامیکی و بتنی را دارا می‌باشد.

مزایای گرمایش از کف برقی در مشهد

 1. بازدهی بسیار فراوان
 2. مصرف بهینه ی جریان الکتریکی و اتلاف میزان حداقل انرژی
 3. پخش گرما به صورت یکنواخت و یکسان
 4. قابلیت تنظیم دما به صورت ترموستاتیک
 5. برخلاف برخی دیگر از تجهیزات گرمایشی که بوی نامطبوع، دوده و سیاهی تولید میکنند، این سیستم فاقد هر گونه آلاینده های محیطی است.
 6. عدم نیاز به سوخت های فسیلی و آسیب به طبیعت

عملکرد گرمایش از کف برقی در مشهد

سیستم گرمایش از کف برقی در مشهد گرمایش را به حالت تابشی ابتدا به سمت کف و در نهایت سطح اتاق منتقل میکند. اگر بخواهیم نحوه ی عملکرد این سیستم را شرح دهیم به گونه ای است که گرمای حاصل از انرژی الکتریکی موجود در سیم ها از طریق سیم های مارپیچ تور مانند که در زیر کفپوش محیط واقع شده است به کف اتاق منتقل میگردد و در نتیجه کل فضا را تحت تاثیر گرمای خود قرار میدهد.(برای اطلاع از هزینه گرمایش از کف سال ۱۴۰۰ با ما در تماس باشید)

تاریخچه سیستم های گرمایش از کف برقی

اگر بگوییم که از این سیستم البته نه به طرز پیشرفته ی امروزی، در دوره ی باستان نیز استفاده می‌شده است قطعا شگفت زده خواهید شد. اما در واقع در آن زمان نیز، در زیر ساختمان ها تونل هایی ایجاد میشد که حرارت اجاق های روشن را به کف اتاق ها و در نهایت فضای کل منتقل می‌کرد. این طرح از گذشته جرقه ای شد تا سیستم گرمایش از کف امروزی شکل بگیرد و مورد استفاده ی فراوانی نیز واقع گردد.درز ادامه به بررسی جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت.

سیستم‌های گرمایش از کف برقی یکی از روش‌های مدرن و کارآمد برای گرم کردن فضاهای داخلی است. این سیستم‌ها به وسیله‌ی کابل‌های گرمایشی که در زیر کفبندی نصب می‌شوند، حرارت را مستقیماً به سطح کف منتقل می‌کنند و باعث گرم شدن اتاق می‌شوند. در ادامه، تاریخچه‌ی سیستم‌های گرمایش از کف برقی را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.

تا قرن بیستم، سیستم‌های گرمایش از کف معمولاً با استفاده از سیستم‌های گرمایشی آبی اجرا می‌شدند. در این سیستم‌ها، لوله‌های آب گرم در زیر کفبندی نصب می‌شدند و با گرم شدن آب، حرارت از طریق رادیاتورها به اتاق منتقل می‌شد. اما در دهه 1950، توسعه‌ی سیستم‌های گرمایش الکتریکی، به ویژه سیستم‌های گرمایش از کف برقی، آغاز شد.

سیستم گرمایش از کف برقی ابتدا در کشورهای شمالی اروپا، به خصوص در کشورهای اسکاندیناوی مورد استفاده قرار گرفت. این منطقه‌ها به دلیل آب و هوای سرد در طول سال، نیاز زیادی به سیستم‌های گرمایش داشتند. از جمله اولین کشورهایی که از سیستم‌های گرمایش از کف برقی استفاده کردند، دانمارک بود. در سال 1955، شرکتی به نام “نوردیک اسلکتریک” (Nordic Electric) در دانمارک تأسیس شد که به تولید و نصب سیستم‌های گرمایش از کف برقی می‌پرداخت.

در دهه‌های بعد، استفاده از سیستم‌های گرمایش از کف برقی در کشورهای دیگر نیز گسترش یافت. در سال‌های 1960 و 1970، این سیستم‌ها به طور گسترده در کشورهای اروپایی مانند سوئد، نروژ، فنلاند و آلمان استفاده شدند. در اوایل دهه 1980، با توجه به پیشرفت تکنولوژی، سیستم‌های گرمایش از کف برقی به سایر مناطق جهان نیز وارد شدند.

یکی از عواملی که به گسترش استفاده از سیستم‌های گرمایش از کف برقی کمک کرد، پیشرف مصرف انرژی بود. سیستم‌های گرمایش از کف برقی به صورت مستقیم حرارت را به اتاق منتقل می‌کنند، بدون نیاز به انتقال حرارت از طریق رادیاتورها یا لوله‌های آب گرم. این موضوع باعث می‌شود که سیستم‌های گرمایش از کف برقی به طور کلی با کارایی بالا و انتقال حرارت بهینه عمل کنند. همچنین، سیستم‌های گرمایش از کف برقی از نظر نصب و نگهداری نیز ساده‌تر هستند، زیرا نیازی به لوله‌کشی و رادیاتورها ندارند.

امروزه، سیستم‌های گرمایش از کف برقی در سراسر جهان استفاده می‌شوند. با پیشرفت تکنولوژی، انواع مختلفی از سیستم‌های گرمایش از کف برقی به بازار عرضه می‌شوند، از جمله کابل‌های گرمایشی، فیلم‌های گرمایشی و پنل‌های گرمایشی. همچنین، استفاده از سیستم‌های هوشمند و کنترل‌های اتوماسیون در سیستم‌های گرمایش از کف برقی نیز رو به افزایش است.

در نتیجه، سیستم‌های گرمایش از کف برقی از یک راهکار نوین و موثر برای گرم کردن فضاهای داخلی است. از زمان ظهور آنها در دهه 1950، توسعه و بهبود زیادی را تجربه کرده‌اند و به عنوان یک گزینه محبوب و مطلوب در صنعت ساختمان شناخته می‌شوند.

موارد استفاده از سیستم گرمایش از کف برقی در مشهد

 • ساختمانهای مسکونی مخصوصا آپارتمان ها
 • ساختمان هایی با جنبه ی اداری و تجاری
 • کارگاه های تولیدی کوچک و بزرگ
 • مدارس و فضاهای آموزشی
 • محیط های تفریحی مخصوصا محیط های ورزشی و آبی
 • مکان هایی که تهویه ی مناسب ندارند و یا به دشواری تهوع آن مقدور است.
 • مکان هایی که فضای کافی برای نصب سایر تجهیزات گرمایشی را ندارد و یا به دلایل مختلف نمی‌خواهیم فضا را اشغال کنیم.
 • در نهایت محیط هایی که به گاز شهری دسترسی ندارند

دیدگاهتان را بنویسید